B43508C9337M82
VIGOR # :
927740
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
DataSheet
B43508C9337M82 PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):370mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.18 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:530 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.071" (27.20mm)