EEE-HA1H2R2R
VIGOR # :
934757
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
DataSheet
EEE-HA1H2R2R PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.2 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:16 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:27.2 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)