UCM1V330MCL1GS
VIGOR # :
938530
Description
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
DataSheet
UCM1V330MCL1GS PDF
Type Description
Series:UCM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:120 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:240 mA @ 100 kHz
Impedance:360 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)