UHE1V681MHD3TN
VIGOR # :
965656
Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
UHE1V681MHD3TN PDF
Type Description
Series:UHE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.455 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.94 A @ 100 kHz
Impedance:42 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)