30D227M100GH2T
VIGOR # :
968027
Description
CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL
DataSheet
30D227M100GH2T PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia x 1.496" L (16.00mm x 38.00mm)