B43508B2687M82
VIGOR # :
969656
Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
DataSheet
B43508B2687M82 PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):170mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.68 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:230 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):1.465" (37.20mm)