LLS1J822MELC
VIGOR # :
969671
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
DataSheet
LLS1J822MELC PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:5.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:5.8075 A @ 50 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.457" (37.00mm)