EMZE350ADA470MF90G
VIGOR # :
971702
Description
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
DataSheet
EMZE350ADA470MF90G PDF
Type Description
Series:Alchip™- MZE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:92 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:230 mA @ 100 kHz
Impedance:1 Ohms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)