B43508A9827M67
VIGOR # :
976096
Description
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
DataSheet
B43508A9827M67 PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):150mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:2.33 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:210 mOhms
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)