CGS312T350V5L
VIGOR # :
976105
Description
CAP ALUM 3100UF 350V SCREW
DataSheet
CGS312T350V5L PDF
Part Status:Active
Capacitance:3100 µF
Tolerance:-10%, +50%
Voltage - Rated:350 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C