UMA1V3R3MDD1TP
VIGOR # :
980225
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
UMA1V3R3MDD1TP PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:15 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:22.5 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)