MAL203859331E3
Description
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
DataSheet
MAL203859331E3 PDF
Type Description
Series:038 RSU
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Polarization:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.114 A @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)