LNT1E684MSEB
Description
CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW
DataSheet
LNT1E684MSEB PDF
Part Status:Active
Capacitance:680000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:24.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:36.3 A @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Size / Dimension:3.543" Dia (90.00mm)
Height - Seated (Max):8.780" (223.00mm)