B41890A5337M
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
B41890A5337M PDF
Type Description
Series:B41890
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):138mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:965 mA @ 100 kHz