610D106G025KD2
Manufacturer
Vishay / Sprague
VIGOR # :
Description
CAP ALUM 10UF 25V AXIAL
Catalog
Aluminum Electrolytic Capacitors
DataSheet
610D106G025KD2 PDF
Type Description
Series:610D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:-10%, +75%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Bi-Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.297" Dia x 1.000" L (7.54mm x 25.40mm)