MAL214054331E3
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
DataSheet
MAL214054331E3 PDF
Type Description
Series:140 RTM
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2500 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:336 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:200 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)