MAL209526681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
DataSheet
MAL209526681E3 PDF
Type Description
Series:095 PLL-4TSI
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):151mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:4.3 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:89 mOhms
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):2.362" (60.00mm)