EEF-CD1B100CE
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 12.5V SMD
DataSheet
EEF-CD1B100CE PDF
Type Description
Series:SP-Cap CD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Polymer
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:12.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)