EEF-SE0J181CR
Description
CAP ALUM POLY 180UF 6.3V SMD
DataSheet
EEF-SE0J181CR PDF
Type Description
Series:SP-Cap SE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Polymer
Capacitance:180 µF
Tolerance:-
Voltage - Rated:6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:-
Operating Temperature:-
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):-
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)