EEF-UD0J101CR
Description
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
DataSheet
EEF-UD0J101CR PDF
Type:Polymer
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)