W2A4YC104M4T2A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP ARRAY
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
DataSheet
W2A4YC104M4T2A PDF
Type Description
Series:IPC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.1µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16 V
Dielectric Material:Ceramic
Number of Capacitors:4
Circuit Type:Isolated
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0508 (1220 Metric)
Size / Dimension:0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)