B37940R5100K041
Description
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0805
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
DataSheet
B37940R5100K041 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50 V
Dielectric Material:Ceramic
Number of Capacitors:4
Circuit Type:Isolated
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)