4605M-901-104LF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 5SIP
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
DataSheet
4605M-901-104LF PDF
Type Description
Series:900
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.1µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
Dielectric Material:-
Number of Capacitors:4
Circuit Type:Bussed
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:5-SIP
Size / Dimension:0.500" L x 0.150" W (12.70mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)