SFD44S50-7.5K491E-F
Description
50UF 7.5UF MOTORRUN QC TERM 440V
DataSheet
SFD44S50-7.5K491E-F PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:7.5µF, 50µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440 V
Package / Case:Radial, Can
Size / Dimension:2.120" Dia (53.85mm)
Height - Seated (Max):5.030" (127.76mm)