C0805C392JAGAC7800
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 0805
DataSheet
C0805C392JAGAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)