CKC18X153FWGAC7800
Description
KC-LINK 1812 15NF 650VDC C0G
DataSheet
CKC18X153FWGAC7800 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:650V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)