C410C104Z5U5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
DataSheet
C410C104Z5U5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm Z5U
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)