C330C222GDG5TA
Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 RADIAL
DataSheet
C330C222GDG5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G HV
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)