C911U470JVSDCA7317
Description
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
DataSheet
C911U470JVSDCA7317 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)