1812Y0630474JXT
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 1812
DataSheet
1812Y0630474JXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)