C1812X154KBRACAUTO
Description
CAP CER 1812 150NF 630V X7R 10%
DataSheet
C1812X154KBRACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X7R HV Flex
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)