HV1825Y472JXHATHV
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1825
DataSheet
HV1825Y472JXHATHV PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)