564R75GAD10
Description
CAP CER 1000PF 7.5KV Y5U RADIAL
DataSheet
564R75GAD10 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:7500V (7.5kV)
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.618" Dia (15.70mm)
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.500" (12.70mm)