SA102A150JAR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA102A150JAR PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)