0805D181J101KHT
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805
DataSheet
0805D181J101KHT PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.054" (1.37mm)