VJ2225Y394KBBAT4X
Description
CAP CER 0.39UF 100V X7R 2225
DataSheet
VJ2225Y394KBBAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.39 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)