GMA085R71A104MA01T
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0303
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GMA085R71A104MA01T PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0303 (0808 Metric)
Size / Dimension:0.031" L x 0.031" W (0.80mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.020" (0.50mm)