1808JA250391JXRSPU
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1808JA250391JXRSPU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:390 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)