PS0055BE18133BH1
Description
CAP CER 180PF 5KV R42 DISK
DataSheet
PS0055BE18133BH1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:R42
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:2.244" Dia (57.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)