C1206C332J2RACTU
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 1206
DataSheet
C1206C332J2RACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)