K331K15X7RF53H5G
Description
K 50V 330PF 10% X7R BULK GREEN A
DataSheet
K331K15X7RF53H5G PDF
Type Description
Series:K...G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 160°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.134" L x 0.083" W (3.40mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)