GJM0225C1E1R9BB01L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CERAMIC CAP MLCC HIGH-Q 125C
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GJM0225C1E1R9BB01L PDF
Type Description
Series:GJM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1.9 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)