LLL317R71H103MA01K
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0612
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LLL317R71H103MA01K PDF
Type Description
Series:LLL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)