CAS17C680KAGFC
Description
SFTY 1808 68PF X1 250 / Y2 250 C
DataSheet
CAS17C680KAGFC PDF
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)