CHV1206N500182JXT
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 1206
DataSheet
CHV1206N500182JXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)