C11AH3R3B-9ZN-X1T
Manufacturer
Knowles DLI
VIGOR # :
Description
CAP CER 0505
DataSheet
C11AH3R3B-9ZN-X1T PDF
Type Description
Series:AH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)