C17CF2R4B-7UN-X1T
Manufacturer
Knowles DLI
VIGOR # :
Description
CAP CER 1111
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C17CF2R4B-7UN-X1T PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:2.4 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)