C315C202G2G5TA
Description
CAP CER 2000PF 200V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C315C202G2G5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:2000 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)