DE1B3RB221KN4AR01F
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 500V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DE1B3RB221KN4AR01F PDF
Type Description
Series:DE1
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500VAC
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)