HC1210CG121K102
Description
CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1210
DataSheet
HC1210CG121K102 PDF
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)